Stora Enso, Ždírec nad Doubravou
Vipharm
Mentalis
Bosch Diesel, s.r.o. Spacecom
Amylon Hartmann Rico
Auto Špinar DVOŘÁK stavby pozemních komunikací
Medopharm Okrasné rostliny Křesťan
Tiskárny Havlíčkův Brod Puškařství Lubomír Hepner
Centrum přípravy koní pro hipoterapii CHRPA Kooperativa
Crespo, s.r.o. - reklamní společnost Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
Město Havlíčkův Brod Zentiva
POS realitní kancelář Evropa Angelini
Lundbeck  
MUDr. Štěpánka Hromadová, Jihlava MUDr. Petr Hromada, Havlíčkův Brod
MUDr. Eva Cyrusová, Havlíčkův Brod Mgr. Radim Horsinka, Ostrava
MUDr. Jaromír Mašek, Psychiatrie Hlinsko, s.r.o. Petr Musil,
Choceň
betadine

Opera Beny

Opera Beny

 

Narozena 2. 5. 2005, otec: 876 Langaas Trinket, matka: 1-952 Orgie, v naší stáji od 22. 1. 2010.

Klisna plemene welsh part-bred, barva - smíšený bělouš, KVH 146 cm.

Opera v naší stáji zastupuje koně sportovního typu. Je obdélníkového rámce, s jemnou a ušlechtilou hlavou, bystrým okem, má přiměřeně dlouhý, středně nasazený krk, kohoutek nevýrazný, hřbet a bedra pevná, s dobře vázanou horní linii, záď mírně skloněnou, hrudník hluboký, lopatku přiměřeně šikmou a dlouhou, fundament suchý, postoj pravidelný, kopyta pevná a tvrdá, chody lehké, pravidelné a prostorné.

Opera je v naší stáji  pro svůj vzhled velmi atraktivní. Je to charakterní, bystrá klisna ochotná spolupracovat, která je díky svému živému temperamentu vhodná pro aktivaci pacientů. Vyžaduje od nich pozornost a díky své komunikativnosti a vnímavosti jim dává okamžitou odpověď na jejich chování. Na pokyny umí být velmi citlivá, dobře vycítí, které pacienty je třeba podpořit a vyhovět jim a které je potřeba „potrápit“ a vyžadovat od nich důslednost a vytrvalost. Je zařazena do terapií s dětmi (předškolní, školní i ambulantní) pro práci ze země i pro ježdění. Opakovaně úspěšně absolvovala Specializační zkoušku pro koně a pony v hiporehabilitaci a získala licenci ČHS pro obory Psychoterapie pomocí koní, Aktivity s využitím koní a Hipoterapie.

 Přestože Opera většinou nevyhledává blízký kontakt s ostatními koňmi, není samotářská. Ostatním koním ve stádě dá velmi jasně najevo, co si myslí o jejich chování. Na případné konflikty mezi členy má vždy svůj názor, který bez problémů vyjádří.