Sára

Sára

 

Narozena 20. 3. 2001; v naší stáji od prosince 2007.

Chladnokrevná klisna, kříženec norika, barva - ryzák se světlou hřívou a ohonem, KVH 158 cm.

Sára je menšího obdélníkového rámce s těžší hlavou, která je nasazena na krátkém a silném krku, má dobře tvarované a svalnaté plece. Hrudník je hluboký a široký s dobře klenutými žebry, záď je zaoblená a svalnatá. Sára má silné končetiny s rousy a tvrdými kopyty. Chody nejsou prostorné, ale pravidelné a příjemné.

Sára je živějšího temperamentu, psychicky odolná, velmi učenlivá, ale občas svéhlavá. Od pacientů vyžaduje důslednost a získání respektu, jinak má tendenci se prosadit a převzít vedení. Svým temperamentem a živou komunikací dokáže upoutat pozornost pacienta, který je tak výrazně aktivován. Na každý podnět ihned reaguje a dává zpětnou vazbu. Její předností je citlivost a vnímavost na chování pacienta, kdy v případě jeho strachu a nejistoty má snahu vyhovět a podpořit ho svým náhlým a nečekaným klidem. Je zařazena do terapie s dospělými pacienty pro práci ze země i ježdění a pro dětské ambulantní pacienty. Opakovaně úspěšně absolvovala Specializační zkoušku pro koně a pony v hiporehabilitaci a získala licenci ČHS pro obory Psychoterapie pomocí koní, Aktivity s využitím koní a Hipoterapie.

Přestože při práci s člověkem může mnohdy působit jako dominantní klisna ve stádě našich koní zaujímá níže postavené místo. Mezi její nevětší kamarády patří poník Conty, o kterého se mateřsky stará a dohlíží na něho.