Stora Enso, Ždírec nad Doubravou
Bosch Diesel, s.r.o. Spacecom
Amylon Hartmann Rico
ČEZ DVOŘÁK stavby pozemních komunikací
Televize HBin Okrasné rostliny Křesťan
Tiskárny Havlíčkův Brod Puškařství Lubomír Hepner
Petr Musil, Choceň Kooperativa
Crespo, s.r.o. - reklamní společnost Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
MUDr. Eva Cyrusová, Havlíčkův Brod Město Havlíčkův Brod
Centrum přípravy koní pro hipoterapii CHRPA Boutique Jana
Mgr. radim Horsinka, Ostrava Egis
Česká pojišťovna Sandoz
Pfizer Lundbeck
Angelini Vipharm Slovakia

Sára

Sára

 

Narozena 20. 3. 2001; v naší stáji od prosince 2007.

Chladnokrevná klisna, kříženec norika, barva - ryzák se světlou hřívou a ohonem, KVH 158 cm.

Sára je menšího obdélníkového rámce s těžší hlavou, která je nasazena na krátkém a silném krku, má dobře tvarované a svalnaté plece. Hrudník je hluboký a široký s dobře klenutými žebry, záď je zaoblená a svalnatá. Sára má silné končetiny s rousy a tvrdými kopyty. Chody nejsou prostorné, ale pravidelné a příjemné.

Sára je živějšího temperamentu, psychicky odolná, velmi učenlivá, ale občas svéhlavá. Od pacientů vyžaduje důslednost a získání respektu, jinak má tendenci se prosadit a převzít vedení. Svým temperamentem a živou komunikací dokáže upoutat pozornost pacienta, který je tak výrazně aktivován. Na každý podnět ihned reaguje a dává zpětnou vazbu. Její předností je citlivost a vnímavost na chování pacienta, kdy v případě jeho strachu a nejistoty má snahu vyhovět a podpořit ho svým náhlým a nečekaným klidem. Je zařazena do terapie s dospělými pacienty pro práci ze země i ježdění a pro dětské ambulantní pacienty. V září 2012 úspěšně absolvovala Specializační zkoušku pro koně a pony v hiporehabilitaci a tím získala licenci ČHS pro obory Psychoterapie pomocí koní a Aktivity s využitím koní.

Přestože při práci s člověkem může mnohdy působit jako dominantní klisna ve stádě našich koní zaujímá níže postavené místo. Mezi její nevětší kamarády patří poník Conty, o kterého se mateřsky stará a dohlíží na něho.