Alan

Alan

 

Narozen 29. 3. 2005, otec: 2767 Alan, matka: 61/718 Lucka, v naší stáji od 10. 12. 2009. Je bezplatně zapůjčen od sdružení CPK Chrpa.

Valach plemene českomoravský belgický kůň, barva - ryzák se světlou hřívou a ohonem, KVH 170 cm.

Alan je obdélníkového rámce, má těžší, hrubou hlavu, kratší, vysoko nasazený krk, dobré osvalení, dobře utvářenou lopatku, hluboký a prostorný hrudník, hřbet a bedra velmi pevná, mohutná, široká záď, fundament dobrý, chody pravidelné.

Alan přišel do naší stáje již dobře přiježděn, s dobrými základy práce ze země. Je to klidný kůň, vyrovnaného temperamentu. Nejen díky své výšce budí respekt. Pacienti mají většinou jasno pokud si vybírají koně. Buď ho rozhodně nechtějí – je moc velký a nebo si je naopak „něčím“ získal a chtějí právě jeho. Od člověka Alan vyžaduje prosazení, stanovení hranic a jejich důsledné dodržování, jinak má tendence převzít vedení a sám určovat pravidla. Pokud si člověk u něho získá respekt, reaguje velmi ochotně i na neznatelné pokyny. Je zařazen do terapie s dospělými pacienty a se školními dětmi pro práci ze země i pro ježdění. Opakovaně úspěšně absolvoval Specializační zkoušku pro koně a pony v hiporehabilitaci a získal licenci ČHS pro obory Psychoterapie pomocí koní, Aktivity s využitím koní a Hipoterapie.

Alan ve stádě zaujímá postavení hned za vůdčím koněm - Tonym, velmi dbá na pořádek a klid mezi jednotlivými koňmi. Pokud dojde k nějakému sporu mezi členy stáda, vždy se postaví na stranu níže postaveného jedince a jeho protivníku připomene zásady slušného chování.