Stora Enso, Ždírec nad Doubravou
Vipharm
Mentalis
Bosch Diesel, s.r.o. Spacecom
Amylon Hartmann Rico
Auto Špinar DVOŘÁK stavby pozemních komunikací
Medopharm Okrasné rostliny Křesťan
Tiskárny Havlíčkův Brod Puškařství Lubomír Hepner
Centrum přípravy koní pro hipoterapii CHRPA Kooperativa
Crespo, s.r.o. - reklamní společnost Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
Město Havlíčkův Brod Zentiva
POS realitní kancelář Evropa Angelini
Lundbeck  
MUDr. Štěpánka Hromadová, Jihlava MUDr. Petr Hromada, Havlíčkův Brod
MUDr. Eva Cyrusová, Havlíčkův Brod Mgr. Radim Horsinka, Ostrava
MUDr. Jaromír Mašek, Psychiatrie Hlinsko, s.r.o. Petr Musil,
Choceň
betadine

Alan

Alan

 

Narozen 29. 3. 2005, otec: 2767 Alan, matka: 61/718 Lucka, v naší stáji od 10. 12. 2009. Je bezplatně zapůjčen od sdružení CPK Chrpa.

Valach plemene českomoravský belgický kůň, barva - ryzák se světlou hřívou a ohonem, KVH 170 cm.

Alan je obdélníkového rámce, má těžší, hrubou hlavu, kratší, vysoko nasazený krk, dobré osvalení, dobře utvářenou lopatku, hluboký a prostorný hrudník, hřbet a bedra velmi pevná, mohutná, široká záď, fundament dobrý, chody pravidelné.

Alan přišel do naší stáje již dobře přiježděn, s dobrými základy práce ze země. Je to klidný kůň, vyrovnaného temperamentu. Nejen díky své výšce budí respekt. Pacienti mají většinou jasno pokud si vybírají koně. Buď ho rozhodně nechtějí – je moc velký a nebo si je naopak „něčím“ získal a chtějí právě jeho. Od člověka Alan vyžaduje prosazení, stanovení hranic a jejich důsledné dodržování, jinak má tendence převzít vedení a sám určovat pravidla. Pokud si člověk u něho získá respekt, reaguje velmi ochotně i na neznatelné pokyny. Je zařazen do terapie s dospělými pacienty a se školními dětmi pro práci ze země i pro ježdění. Opakovaně úspěšně absolvoval Specializační zkoušku pro koně a pony v hiporehabilitaci a získal licenci ČHS pro obory Psychoterapie pomocí koní, Aktivity s využitím koní a Hipoterapie.

Alan ve stádě zaujímá postavení hned za vůdčím koněm - Tonym, velmi dbá na pořádek a klid mezi jednotlivými koňmi. Pokud dojde k nějakému sporu mezi členy stáda, vždy se postaví na stranu níže postaveného jedince a jeho protivníku připomene zásady slušného chování.