Sorika

Sorika

 

Narozena 26.6. 2006, z matky Cedille II , v našem středisku od 13.3. 2013. Je bezplatně zapůjčena od sdružení CPK Chrpa.

 Klisna v typu merénského koně, vraník, KHV 148 cm.

 Sorika je menšího obdélníkového rámce s rovnou menší hlavou, přiměřeně dlouhým středně nasazeným krkem, s méně výrazným kohoutkem, dobře vázanou horní linií, se silně skloněnu zádí, hlubokou, širokou hrudí, fundament krátký, silný, suchý, kopyta dobrá.

 Sorika je velmi charakterní, trpělivá klisna přiměřeného temperamentu. V průběhu roku byla připravována a postupně zařazována do terapií. Díky svému klidu, nevtíravému chování a vzhledu je u pacientů velmi oblíbená. Zařazena byla především do terapií s dětmi mladšího školního věku a s dětmi z ambulantní péče, jak pro práci ze země, tak i pro ježdění. Pro práci s pacienty má velký cit, je komunikativní a ochotná s nimi spolupracovat. Opakovaně úspěšně absolvovala Specializační zkoušku pro koně a pony v hiporehabilitaci a získala licenci ČHS pro obory Psychoterapie pomocí koní, Aktivity s využitím koní a Hipoterapie.

 Před příchodem do našeho střediska byla Sorika vůdčí klisnou ve stádě a i v našem středisku si vybojovala vysoké postavení - po několika nerozhodných soubojích zvítězila nad Operou a prozatím se zařadila na třetí příčku v hierarchii stáda.