Stora Enso, Ždírec nad Doubravou
Vipharm
Mentalis
Bosch Diesel, s.r.o. Spacecom
Amylon Hartmann Rico
Auto Špinar DVOŘÁK stavby pozemních komunikací
Medopharm Okrasné rostliny Křesťan
Tiskárny Havlíčkův Brod Puškařství Lubomír Hepner
Centrum přípravy koní pro hipoterapii CHRPA Kooperativa
Crespo, s.r.o. - reklamní společnost Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
Město Havlíčkův Brod Zentiva
POS realitní kancelář Evropa Angelini
Lundbeck  
MUDr. Štěpánka Hromadová, Jihlava MUDr. Petr Hromada, Havlíčkův Brod
MUDr. Eva Cyrusová, Havlíčkův Brod Mgr. Radim Horsinka, Ostrava
MUDr. Jaromír Mašek, Psychiatrie Hlinsko, s.r.o. Petr Musil,
Choceň
betadine

Sorika

Sorika

 

Narozena 26.6. 2006, z matky Cedille II , v našem středisku od 13.3. 2013. Je bezplatně zapůjčena od sdružení CPK Chrpa.

 Klisna v typu merénského koně, vraník, KHV 148 cm.

 Sorika je menšího obdélníkového rámce s rovnou menší hlavou, přiměřeně dlouhým středně nasazeným krkem, s méně výrazným kohoutkem, dobře vázanou horní linií, se silně skloněnu zádí, hlubokou, širokou hrudí, fundament krátký, silný, suchý, kopyta dobrá.

 Sorika je velmi charakterní, trpělivá klisna přiměřeného temperamentu. V průběhu roku byla připravována a postupně zařazována do terapií. Díky svému klidu, nevtíravému chování a vzhledu je u pacientů velmi oblíbená. Zařazena byla především do terapií s dětmi mladšího školního věku a s dětmi z ambulantní péče, jak pro práci ze země, tak i pro ježdění. Pro práci s pacienty má velký cit, je komunikativní a ochotná s nimi spolupracovat. Opakovaně úspěšně absolvovala Specializační zkoušku pro koně a pony v hiporehabilitaci a získala licenci ČHS pro obory Psychoterapie pomocí koní, Aktivity s využitím koní a Hipoterapie.

 Před příchodem do našeho střediska byla Sorika vůdčí klisnou ve stádě a i v našem středisku si vybojovala vysoké postavení - po několika nerozhodných soubojích zvítězila nad Operou a prozatím se zařadila na třetí příčku v hierarchii stáda.