Správní rada

MUDr. Andrea Mašková

MUDr. Andrea Mašková

Vystudovala 1.lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, získala specializovanou způsobilost k výkonu zdravotnického povolání lékaře v oboru psychiatrie, je absolventkou akreditovaného psychoterapeutického výcviku se supervizí na Institutu rodinné terapie v Praze, získala atestaci ze systematické psychoterapie, je absolventkou programu TVKPP v rámci celoživotního vzdělávání na Pedagogické fakultě MU Brno.

Pracuje v Psychiatrické Léčebně H.Brod od r. 1995 jako lékařka-psychiatrička, je garantujícím psychiatrem pro středisko PIRUETA a zakladatelkou Nadačního fondu pro hipoterapii v Psychiatrické léčebně Havlíčkův Brod, ve kterém působí jako předsedkyně správní rady. V současnosti je lékařkou na psychogeriatrickém přijmovém odd.13 PL H.Brod, kde založila a zaštiťuje komplexní terapii pro seniory Paprsek 13. Působí jako hlavní organizátorka veřejných beneficí v areálu PL H. Brod.

Ke koním se dostala až na vysoké škole, působila v Jezdeckém klubu Kasejovice a na Farmě/Y Cunkov. Právě na Cunkově se začala zabývat myšlenkou hiporehabilitace a inspirací jí byl Vladimír Vopravil (řečený Zub), který prováděl hiporehabilitační aktivity s vozíčkáři a mentálně retardovanými lidmi. Od r.1996 se začala spolu se svými přítelkyněmi (PhDr.J.Převrátilová, J.Lukášová, MUDr.M.Doležalová) prakticky snažit o vybudování hiporehabilitace v PL H.Brod a toto mnohaleté snažení se završilo až r.2001 slavnostním otevřením střediska PIRUETA.

Má ráda vodu, koně, italskou kuchyni a když má možnost dělat, co ji baví a práce je zároveň koníčkem.

Nemá ráda nudu, polovičatost a knedlíky.

Motto: Kdo se bojí, nesmí do lesa.

PhDr. Jarmila Převrátilová

PhDr. Jarmila Převrátilová

Vystudovala Katedru psychologie na Filosofické fakultě Univerzity Palackého Olomouc, je absolventkou akreditovaného psychoterapeutického výcviku KB-denní snění a skupinové psychoanalytické psychoterapie.

Pracuje v Psychiatrické léčebně H. Brod od r. 1991 jako psycholožka, je zakladatelkou Nadačního fondu pro hipoterapii v PL H. Brod, ve kterém působí jako členka správní rady, je supervizorkou týmu hipoterapie PIRUETA.

Ke koním se dostala až ve zralém věku díky práci v nadačním fondu, rozhodla se zkusit i jezdecký výcvik a už ježdění nikdy neopustila.

Má ráda rodinu, modrou barvu a biftek. Nemá ráda úředního šimla.

Motto: Žít a nechat žít.

Jana Lukášová

Jana Lukášová

Vystudovala Střední zdravotnickou školu - rehabilitační nástavbu, je absolventkou dvouletého psychoterapeutického výcviku Skálova typu, je držitelkou certifikátu Open University - finanční management.

Pracuje v soukromé realitní kanceláři, je členkou správní rady Nadačního fondu pro hipoterapii v PL H. Brod (vede účetnictví).

Ke koním se dostala v mládí, kdy si užívala turistického ježdění díky svým kamarádům z jezdeckého klubu, nyní obdivuje koně už jen z povzdálí.

Má ráda přírodu, kamarády a svou rodinu, je vášnivou rybářkou. Nemá ráda nespravedlnost, pomluvy a špenát.

Motto: Když dostaneš linkovaný papír, piš napříč.