Stora Enso, Ždírec nad Doubravou
Vipharm
Mentalis
Bosch Diesel, s.r.o. Spacecom
Amylon Hartmann Rico
Auto Špinar DVOŘÁK stavby pozemních komunikací
Medopharm Okrasné rostliny Křesťan
Tiskárny Havlíčkův Brod Puškařství Lubomír Hepner
Centrum přípravy koní pro hipoterapii CHRPA Kooperativa
Crespo, s.r.o. - reklamní společnost Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
Město Havlíčkův Brod Zentiva
POS realitní kancelář Evropa Angelini
Lundbeck  
MUDr. Štěpánka Hromadová, Jihlava MUDr. Petr Hromada, Havlíčkův Brod
MUDr. Eva Cyrusová, Havlíčkův Brod Mgr. Radim Horsinka, Ostrava
MUDr. Jaromír Mašek, Psychiatrie Hlinsko, s.r.o. Petr Musil,
Choceň
betadine

Martin

Martin

 

Narozen 13. 4. 1997, otec: 570 Martin s.v., matka: Anette po Maikoning 1366; v naší stáji od května 2003.

Valach plemene hafling, barva - ryzák se světlou hřívou a ohonem, KVH 143 cm.

Martin je malého čtvercového rámce. Má jemnou, atraktivní hlavu, velké a laskavé oči, malá ouška, krk krátký, široký, vysoko nasazený, neznatelný kohoutek, dobře utvářený široký a pevný hřbet, dobře vázanou horní linii, záď sráznou, louplou a dobře osvalenou, níže nasazený bohatý ocas,  krok je krátký a drobný.

Martin má výborný charakter, přiměřený temperament, je bystrý, vnímavý, důvěřivý k lidem, psychicky odolný, spolehlivý v práci, snadno ovladatelný. Z terapeutického hlediska je to 100% kůň, kterého nic nevyvede z míry, nelekne se, jde do všeho, dobře se adaptuje na nové věci. Velmi dobře akceptuje začátečníky v sedle, dokáže podchytit změnu rovnováhy pacienta a zastavit, když ztrácí rovnováhu. Při samotném vedení u  hlavy pacientem si vyžaduje prosazení. Jeho specifikou je práce a výborná poslušnost na lonži, kdy na něm děti cvičí voltiž. Je zařazen do terapií s dětmi (zejména ambulantními) pro ježdění - samostatné na jízdárně, na lonži, na dvou lonžích. Je to velký miláček naší stáje, což i potvrzuje jeho několikanásobné vítězství „Koně sympatie“ při každoročním benefičním vystoupení. Opakovaně úspěšně absolvoval Specializační zkoušku pro koně a pony v hiporehabilitaci a získal licenci ČHS pro obory Psychoterapie pomocí koní, Aktivity s využitím koní a Hipoterapie.

Martin je hravý a veselý, vždy připraven pro hry s ostatními valachy ve stádě, nebo jako klidný společník při odpočinku ve výběhu. Je to nekonfliktní člen stáda, v případě vzniku  potyček se snaží stát stranou a neúčastnit se jich.