Martin

Martin

 

Narozen 13. 4. 1997, otec: 570 Martin s.v., matka: Anette po Maikoning 1366; v naší stáji od května 2003.

Valach plemene hafling, barva - ryzák se světlou hřívou a ohonem, KVH 143 cm.

Martin je malého čtvercového rámce. Má jemnou, atraktivní hlavu, velké a laskavé oči, malá ouška, krk krátký, široký, vysoko nasazený, neznatelný kohoutek, dobře utvářený široký a pevný hřbet, dobře vázanou horní linii, záď sráznou, louplou a dobře osvalenou, níže nasazený bohatý ocas,  krok je krátký a drobný.

Martin má výborný charakter, přiměřený temperament, je bystrý, vnímavý, důvěřivý k lidem, psychicky odolný, spolehlivý v práci, snadno ovladatelný. Z terapeutického hlediska je to 100% kůň, kterého nic nevyvede z míry, nelekne se, jde do všeho, dobře se adaptuje na nové věci. Velmi dobře akceptuje začátečníky v sedle, dokáže podchytit změnu rovnováhy pacienta a zastavit, když ztrácí rovnováhu. Při samotném vedení u  hlavy pacientem si vyžaduje prosazení. Jeho specifikou je práce a výborná poslušnost na lonži, kdy na něm děti cvičí voltiž. Je zařazen do terapií s dětmi (zejména ambulantními) pro ježdění - samostatné na jízdárně, na lonži, na dvou lonžích. Je to velký miláček naší stáje, což i potvrzuje jeho několikanásobné vítězství „Koně sympatie“ při každoročním benefičním vystoupení. Opakovaně úspěšně absolvoval Specializační zkoušku pro koně a pony v hiporehabilitaci a získal licenci ČHS pro obory Psychoterapie pomocí koní, Aktivity s využitím koní a Hipoterapie.

Martin je hravý a veselý, vždy připraven pro hry s ostatními valachy ve stádě, nebo jako klidný společník při odpočinku ve výběhu. Je to nekonfliktní člen stáda, v případě vzniku  potyček se snaží stát stranou a neúčastnit se jich.