Stora Enso, Ždírec nad Doubravou
Vipharm
Mentalis
Bosch Diesel, s.r.o. Spacecom
Amylon Hartmann Rico
Auto Špinar DVOŘÁK stavby pozemních komunikací
Medopharm Okrasné rostliny Křesťan
Tiskárny Havlíčkův Brod Puškařství Lubomír Hepner
Centrum přípravy koní pro hipoterapii CHRPA Kooperativa
Crespo, s.r.o. - reklamní společnost Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
Město Havlíčkův Brod Zentiva
POS realitní kancelář Evropa Angelini
Lundbeck  
MUDr. Štěpánka Hromadová, Jihlava MUDr. Petr Hromada, Havlíčkův Brod
MUDr. Eva Cyrusová, Havlíčkův Brod Mgr. Radim Horsinka, Ostrava
MUDr. Jaromír Mašek, Psychiatrie Hlinsko, s.r.o. Petr Musil,
Choceň
betadine

Tony

Tony

 

Narozen 14. 4. 2004, otec: 2696 Korbus s.v.,  matka: 46/264 Minda; V naší stáji je od února 2009. Je bezplatně zapůjčen od sdružení CPK Chrpa.

Valach plemene českomoravský belgický kůň, barva - ryzák se světlou hřívou a ohonem, KVH 162 cm.

Tony je obdélníkového rámce s dobrým osvalením, má těžší hlavu s výrazným okem, silný vysoko nasazený krk, pevný hřbet, mohutnou a louplou záď, dobře utvářenou lopatku, hluboký a prostorný hrudník, pravidelný postoj, chody má pravidelné, na chladnokrevníka prostorné a vydatné, s dobrým pohybem hřbetu.

Tony vyniká dobrým charakterem, klidným temperamentem, učenlivostí, snadnou ovladatelností na ruce i pod sedlem, spolehlivostí při ošetřování ve stáji. Tony má velkou snahu vyhovět i nepřesným  požadavkům, které dostává od pacientů, kteří  jsou nejistí v kontaktu s koněm, nebo se jich bojí. Svou zdrženlivostí a ochotou spolupracovat si od těchto pacientů získává důvěru. Tony je zařazen do terapie s dospělými pacienty a seniory pro práci ze země i ježdění. Opakovaně úspěšně absolvoval Specializační zkoušku pro koně a pony v hiporehabilitaci a získal licenci ČHS pro obory Psychoterapie pomocí koní, Aktivity s využitím koní a Hipoterapie.

 Tonyho respektují všichni koně v naší stáji, pokud je v jejich blízkosti „klidí“ se mu z cesty. Kontakt s ostatními koňmi většinou Tony nevyhledává, drží se stranou, málokdy se účastní potyček, občas se nechá zlákat Martinem nebo poníky ke společné hře. Velmi rád ve výběhu odpočívá v leže a to během všech ročních období.