Tony

Tony

 

Narozen 14. 4. 2004, otec: 2696 Korbus s.v.,  matka: 46/264 Minda; V naší stáji je od února 2009. Je bezplatně zapůjčen od sdružení CPK Chrpa.

Valach plemene českomoravský belgický kůň, barva - ryzák se světlou hřívou a ohonem, KVH 162 cm.

Tony je obdélníkového rámce s dobrým osvalením, má těžší hlavu s výrazným okem, silný vysoko nasazený krk, pevný hřbet, mohutnou a louplou záď, dobře utvářenou lopatku, hluboký a prostorný hrudník, pravidelný postoj, chody má pravidelné, na chladnokrevníka prostorné a vydatné, s dobrým pohybem hřbetu.

Tony vyniká dobrým charakterem, klidným temperamentem, učenlivostí, snadnou ovladatelností na ruce i pod sedlem, spolehlivostí při ošetřování ve stáji. Tony má velkou snahu vyhovět i nepřesným  požadavkům, které dostává od pacientů, kteří  jsou nejistí v kontaktu s koněm, nebo se jich bojí. Svou zdrženlivostí a ochotou spolupracovat si od těchto pacientů získává důvěru. Tony je zařazen do terapie s dospělými pacienty a seniory pro práci ze země i ježdění. Opakovaně úspěšně absolvoval Specializační zkoušku pro koně a pony v hiporehabilitaci a získal licenci ČHS pro obory Psychoterapie pomocí koní, Aktivity s využitím koní a Hipoterapie.

 Tonyho respektují všichni koně v naší stáji, pokud je v jejich blízkosti „klidí“ se mu z cesty. Kontakt s ostatními koňmi většinou Tony nevyhledává, drží se stranou, málokdy se účastní potyček, občas se nechá zlákat Martinem nebo poníky ke společné hře. Velmi rád ve výběhu odpočívá v leže a to během všech ročních období.