strIdMm =
strIdMenu = 4
imax = 5
strSmenu = 1
jmax = 5
errcode = 1
Hiporehabilitace Pirueta - Středisko hiporehabilitace Pirueta - Hiporehabilitační tým
 
Stora Enso, Ždírec nad Doubravou
Vipharm
Mentalis
Bosch Diesel, s.r.o. Spacecom
Amylon Hartmann Rico
Auto Špinar DVOŘÁK stavby pozemních komunikací
Medopharm Okrasné rostliny Křesťan
Tiskárny Havlíčkův Brod Puškařství Lubomír Hepner
Centrum přípravy koní pro hipoterapii CHRPA Kooperativa
Crespo, s.r.o. - reklamní společnost Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
Město Havlíčkův Brod Zentiva
POS realitní kancelář Evropa Angelini
Lundbeck  
MUDr. Štěpánka Hromadová, Jihlava MUDr. Petr Hromada, Havlíčkův Brod
MUDr. Eva Cyrusová, Havlíčkův Brod Mgr. Radim Horsinka, Ostrava
MUDr. Jaromír Mašek, Psychiatrie Hlinsko, s.r.o. Petr Musil,
Choceň
betadine

Hiporehabilitační tým

MUDr. Andrea Mašková

MUDr. Andrea Mašková

Vystudovala 1.lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, získala specializovanou způsobilost k výkonu zdravotnického povolání lékaře v oboru psychiatrie, je absolventkou akreditovaného psychoterapeutického výcviku se supervizí na Institutu rodinné terapie v Praze, získala funkční specializaci ze systematické psychoterapie, získala atestaci z gerontopsychiatrie, je absolventkou programu Léčebné pedagogicko-psychologické ježdění v rámci celoživotního vzdělávání na Pedagogické fakultě MU Brno.

Pracovala v Psychiatrické nemocnici H.Brod v letech1995-2015 jako lékařka-psychiatrička, od r.2016 provozuje soukromou psychiatrickou a psychoterapeutickou ambulanci ve Světlé nad Sázavou, od založení je odborným garantem pro středisko hiporehabilitace PIRUETA a je zakladatelkou Nadačního fondu pro hiporehabilitaci v Psychiatrické nemocnici Havlíčkův Brod, ve kterém působí jako předsedkyně správní rady, působí jako hlavní organizátorka veřejných beneficí v areálu PN H. Brod.

Ke koním se dostala až na vysoké škole, působila v Jezdeckém klubu Kasejovice a na Farmě/Y Cunkov. Od r.1996 se začala spolu se svými přítelkyněmi (PhDr.J.Převrátilová, J.Lukášová, MUDr.M.Doležalová) prakticky snažit o vybudování hiporehabilitace v PN H.Brod a toto mnohaleté snažení se završilo v r.2001 slavnostním otevřením střediska hiporehabilitace PIRUETA. Od r.2015 je garantkou a lektorkou certifikovaného kurzu MZČR určeném pro akreditované vzdělávání zdravotních sester pro hiporehabilitaci v psychiatrii, který na MZČR prosadila a pořádá PN H.Brod. Je spoluautorkou a lektorkou originálního psychoterapeutického projektu „Co nám říkají koně“, kde rozpracovává prvky psychoterapie pomocí koní. 

Má ráda vodu, koně, italskou kuchyni a když má možnost dělat, co ji baví a práce je zároveň koníčkem.

Nemá ráda nudu, polovičatost a knedlíky.

Motto: Kdo se bojí, nesmí do lesa.

Monika Kuchtová, DiS.

Monika Kuchtová, DiS

Vystudovala Gymnázium v Havlíčkově Brodě, je absolventkou Vyšší odborné školy zdravotnické v Havlíčkově Brodě v oboru Diplomovaná všeobecná sestra, je absolventkou specializačního vzdělávání na VOŠ Havlíčkův Brod obor Ošetřovatelská péče v psychiatrii, kde získala odbornou způsobilost „Sestra pro péči v psychiatrii“, získala pedagogickou způsobilost v oboru Vychovatelství v programu celoživotního vzdělávání na Pedagogické fakultě Masarykovy Univerzity Brno, je absolventkou programu celoživotního vzdělávání Léčebné pedagogické a psychologické ježdění na koni v rámci celoživotního vzdělávání na Pedagogické fakultě MU Brno, je absolventkou a posléze také lektorkou certifikovaného kurzu určeném pro akreditované vzdělávání zdravotních sester pro hiporehabilitaci v psychiatrii, který na MZČR prosadila a pořádá PN H.Brod.

Pracuje v Psychiatrické nemocnici H. Brod od r. 2001 jako zdravotní sestra a vedoucí zdravotnický pracovník hiporehabilitace, působí jako předsedkyně Jezdeckého klubu Pirueta, je organizátorka veřejných beneficí v areálu PN H. Brod, je spoluautorkou a lektorkou originálního psychoterapeutického projektu „Co nám říkají koně“, kde jsou používány prvky psychoterapie pomocí koní.  

Ke koním se dostala ve 20 letech, když se svým otcem začala chovat koně a holštýnský skot. Specializovala se na chov haflingů, kteří zůstali její životní láskou.

Má ráda lidi, děti, zvířata, procházky se svým psem, je náruživou čtenářkou životopisů.

Nemá ráda faleš, závist a hlavně když někomu někdo ubližuje.

Motto: Když chce člověk vidět, nestačí jen otevírat oči, ale otevřít je třeba i srdce 

Mgr. Kateřina Převorová

Mgr. Kateřina Převorová

Vystudovala Střední zemědělskou školu, obor chov koní a jezdectví v Lanškrouně, je absolventkou fakulty Pedagogika volného času JU České Budějovice, je absolventkou fakulty Speciální pedagogika se zaměřením na etopedii MU Brno, absolvovala kurz Léčebné pedagogicko–psychologické ježdění v rámci celoživotního vzdělávání na MU Brno. V současné době je frekventantkou akreditovaného daseinsanalytického psychoteraupetického výcviku.

Pracovala v Psychiatrické nemocnici Havlíčkův Brod v letech 2009-2012 jako cvičitel koní pro hiporehabilitaci, následně na dětském oddělení jako vychovatel a pedagog pro školu a mateřskou školku. Od r.2021 pracuje opět v týmu Pirueta jako speciální pedagog a cvičitel koní pro hiporehabilitaci.

U koní se pohybuje od dětství, je držitelkou licence základní zkoušky výcviku jezdce a absolventkou řady specializovaných kurzů, zaměřuje se na přirozenou komunikaci s koňmi. V přístupu ke koním a v terapii ji významně ovlivnila její učitelka Gundula Hauser, emeritní předsedkyně mezinárodní hiporehabilitační společnosti.

Má ráda: lidi, koně, přírodu, jídlo, knihy a svobodu

Nemá ráda: nespravedlnost a lhostejnost

Motto: „Neber se moc vážně“

Ing. Martina Dostálová, DiS.

Bc. Martina Mrštinová

Vystudovala Střední odbornou školu sociální v Náchodě obor Sociální pečovatelství, je absolventkou inženýrského studia obor Chov koní a agroturistika na Mendelově univerzitě v Brně, je absolventkou Soukromé vyšší odborné školy sociální Jihlava obor Sociální práce a sociální pedagogika, je absolventku programu celoživotního vzdělávání Léčebné pedagogické a psychologické ježdění na koni v rámci celoživotního vzdělávání na Pedagogické Fakultě MU Brno, je držitelkou základní jezdecké licence ČJF. Je absolventkou Akreditovaného kvalifikačního kurzu v postgraduálním vzdělávání a získala způsobilost k výkonu povolání sociální pracovník ve zdravotnictví.

Pracuje v Psychiatrické nemocnici Havlíčkův Brod od r.2010 jako zdravotnický pracovník hiporehabilitace a cvičitel koní pro hiporehabilitaci, je organizátorka veřejných beneficí v areálu PN H. Brod, je lektorkou certifikovaného kurzu určeném pro akreditované vzdělávání zdravotních sester pro hiporehabilitaci v psychiatrii, který na MZČR prosadila a pořádá PN H. Brod. 

Ke koním se dostala v 6 letech, kdy do rodiny přibyl poník a později další dva koně, působila v Jezdeckém klubu Farma Dvůr Borčice se zaměřením na chov českého teplokrevníka.

Má ráda zvířata, stromy, čokoládu, procházky přírodou

Nemá ráda sobeckost, nejistotu, koprovou omáčku

Motto: Všechno zlé je k něčemu dobré.

Miroslava Bílková

Miroslava Bílková

Vystudovala Českou zemědělskou akademii v Humpolci maturitní obor Agropodnikání se zaměřením na chov koní a jezdectví, je držitelkou základní jezdecké licence ČJF.

Pracuje v Psychiatrické nemocnici Havlíčkův Brod od r. 2017 jako sanitář a cvičitel koní pro hiporehabilitaci.

Ke koním jí přivedli rodiče již v předškolním věku, od 6 let začala chodit do malé stáje a věnovat se jízdě na koni a práci s nimi. V současné době vlastní jednoho koně plemene českomoravský belgik a věnuje se rekreačnímu ježdění, zápřahu a práci v lese.

Má ráda zvířata, přírodu a čtení knih.

Nemá ráda závist a násilí.

Moto: Prožívej každý den tak, jako by byl poslední a neoddávej se naději, že zítra bude všechno lepší!

Šárka Moravcová

Šárka Honzová

Vystudovala Českou zememědělskou akademii v Humpolci maturitní obor Agropodnikání se zaměřením na chov koní a jezdectví, je absolventka kurzu ČHS „Vodění koní v hiporehabilitaci“, je držitelkou cvičitelské licence ČJF „Instruktor jezdectví“

Pracuje v Psychiatrické nemocnici Havlíčkův Brod od r. 2018 jako sanitář a cvičitel koní pro hiporehabilitaci

Ke koním se dostala v 11 letech, kdy se naučila základy jezdectví, od 15 let je členkou Jezdeckého klubu GLOD Čejov, kde nyní působí jako předsedkyně zapsaného spolku. V 16 letech získala základní jezdeckou licenci a začala závodit, věnovala se převážně parkurovému jezdectví, ale vyzkoušela i všestrannost a drezuru. V roce 2013 vyhrála skokový pohár Vysočiny. V současné době se věnuje trénování mladých jezdců.

Má ráda děti, zvířata, knihy a dobré jídlo.

Nemá ráda lži, závist a faleš.

Motto: Nedělej druhým to, co nechceš, aby dělali oni tobě.

Sabina Beránková

Sabina Beránková

Vystudovala víceleté Gymnázium Havlíčkův Brod

Pracuje v Psychiatrické nemocnici Havlíčkův Brod od r.2023 jako sanitář a cvičitel koní pro hiporehabilitaci.

Ke koním se dostala už v 7 letech, jezdila na koňské tábory a pak se svým poníkem Montym dlouhodobě úspěšně závodila v hobby parkuru jako členka jezdeckého klubu Glod Čejov. Se svou současnou klisnou Myškou se věnuje rekreačnímu ježdění.

Má ráda zvířata, hudbu, přírodu.

Nemá ráda závist a nespravedlnost.

Moto: Nelituj ničeho, co jsi udělal. Lituj toho, co jsi neudělal, když jsi měl šanci.

 

Fyzioterapeut

Mgr. Jan Kabrda

Mgr. Jan Kabrda

Vystudoval Gymnázium Havlíčkův Brod, je absolventem bakalářského a navazujícího magisterského studia fyzioterapie na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně, je studentem navazujícího magisterského studia Kondiční trénink na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Je absolventem certifikovaného kurzu MZ ČR pro fyzioterapeuty a získal zvláštní odbornou způsobilost pro Hipoterapii u DMO.

Pracuje v Psychiatrické nemocnici Havlíčkův Brod pro středisko hiporehabilitace Pirueta jako fyzioterapeut pro ambulantní péči hipoterapie ve fyzioterapii

Ke koním se dostal až po dokončení vysoké školy

Má rád: zvířata, sport, auta a hudbu

Nemá rád: závist, nespravedlnost a výmluvy

Motto: Všechno zlé je k něčemu dobré.

 

Pomocníci pro hiporehabilitaci

Lída Jindrová

Lída Jindrová

Vystudovala Střední zemědělskou školu v Havlíčkově Brodě.

Pracovala v Psychiatrické nemocnici H. Brod jako sanitářka, nyní již užívá důchodu, od r.2002 působí jako pomocník pro hiporehabilitaci.

Ke koním se dostala ve 12 letech, byla členkou Jezdeckého oddílu při SZŠ H. Brod, účastnila se závodů ve všestrannosti, pak se věnovala rodině a s ježděním měla pauzu téměř 20 let, do sedla se vrátila až s naší hiporehabilitací a splnila si tak svůj životní sen být u koní. Je neocenitelnou oporou stáje.

Má ráda koně, psy a toulky přírodou (denně se svými psy nachodí několik kilometrů).

Nemá ráda zlobu a nenávist.

Motto: Važ si každého dne svého života! A to přeji taky všem živým tvorům.

Kateřina Hromadová

Aneta Tomášková