strIdMm =
strIdMenu = 1
imax = 5
strSmenu =
jmax = 0
errcode = 1
 
Stora Enso, Ždírec nad Doubravou
Vipharm
Mentalis
Bosch Diesel, s.r.o. Spacecom
Amylon Hartmann Rico
Auto Špinar DVOŘÁK stavby pozemních komunikací
Medopharm Okrasné rostliny Křesťan
Tiskárny Havlíčkův Brod Puškařství Lubomír Hepner
Centrum přípravy koní pro hipoterapii CHRPA Kooperativa
Crespo, s.r.o. - reklamní společnost Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
Město Havlíčkův Brod Zentiva
POS realitní kancelář Evropa Angelini
Lundbeck  
MUDr. Štěpánka Hromadová, Jihlava MUDr. Petr Hromada, Havlíčkův Brod
MUDr. Eva Cyrusová, Havlíčkův Brod Mgr. Radim Horsinka, Ostrava
MUDr. Jaromír Mašek, Psychiatrie Hlinsko, s.r.o. Petr Musil,
Choceň
betadine

Ala

Ala

nar. 15.6.1995
Estatua

Estatua

nar. 23.7.1993

Obě starokladrubské bělky byly zapůjčeny z NH Kladruby nad Labem, přivezeny 30. dubna 2001.

21. května byly odvezeny zpět do NH Kladruby nad Labem.

Jejich vzájemná nesnášenlivost vyvrcholila rvačkou ve výběhu, musel být volán veterinář, ale naštěstí se vše obešlo bez vážnějšího zranění. Také jejich charakter se ukázal pro hipoterapii nevhodný. Ala kopáním poničila box, Estatua kousala při sedlání. Nesnášely nezkušené jezdce. Obě prošly již řadou zařízení a nikde se neosvědčily. Ani u nás.

Xajana

Xajana

nar. 6.9.1993
Xenona

Xenona

nar. 22.2.1996

Obě starokladrubské vranky byly zapůjčeny za symbolickou 1,- Kč ročně z NH Slatiňany, přivezeny 29.5.2001. Pracovaly v naší hipoterapii půl roku, odvedly kus práce, přesto jsme stále balancovali na ostří nože.

6.9.2001 se Xenona při vedení vytrhla, popoběhla, vykopla a zlomila ruku staniční sestře z odd. 6A. Xenona začala "zlobit" při hipoterapii, vyhazovala i s dětmi v sedle. Při dotykovém kontaktu s pacienty začala být nervózní, "hrály" jí všechny svaly. Nebylo pochyb o tom, že jí tento způsob práce (tedy hipoterapie) nevyhovuje.

18.10.2001 byla vrácena zpět do NH Slatiňany.

Iseta

Iseta

nar. 9.4.1984

Matka pěti hříbat, exteriérově krásná. V naší stáji pobyla pouhé 3 týdny. Pro neochotný kontakt s lidmi jsme s ní terapii vůbec nezačínali. V boxu se často "šklebila", klkala a hlavně se špatně snášela s druhou klisnou Xajanou.

Loučíme se s kladrubačkami. Bohužel jsme nedokázali vybalancovat naše potřeby terapeutické a potřeby těchto krásných klisen. Více než půlroční spolupráce s nimi je pro nás neocenitelnou zkušeností.

9.11.2001 byly Xajana a Iseta odvezeny do NH Slatiňany.

Kodet

Kodet

nar. 19.3.1993
český teplokrevník
Tmavý hnědák se silnou konstitucí těla.
Klidný valach, který rád lenoší.
Hakona

Hakona

nar. 23.4.1993, zemřela 7.11.2007 na vážné kolikovité onemocnění střev
český teplokrevník
Ryzka s klidným temperamentem, učenlivá a spolehlivá.
medailonek Hakony

Tito koně jsou majetkem PL Havlíčkův Brod, přivezeni 9.11.2001.

Oba se rychle adaptovali v novém prostředí, vzájemně se dobře snášeli.

Původně pohublá Hakona se brzy vykrmila a ještě více zklidnila.

Kodet se v hipoterapii neosvědčil, na jaře se začalo projevovat "hřebčí" chování, narůstající vzdorovitost a neochota ke spolupráci (dle veterináře šlo patrně o nedostatečnou kastraci v minulosti). Musel být 1.7.2002 prodán.

Na vlastní kůži poznáváme neoddiskutovatelný fakt, že ne pro každého koně je specifická práce při hipoterapii vhodná. Do budoucna dáme přednost koním pracovitým a dobře ovladatelným.

Roder

Roder

nar. 15.4.1995
český teplokrevník
Tmavý hnědák, valach.
Klidný, trpělivý, jemný při kontaktu. Dobře ovladatelný, pracovitý a přátelský.
medailonek Rodera

Roder byl přivezen 10.7.2002.

Milan Kovář, který nám přijel předat své zkušenosti s metodou "natural horseman ship", označil Rodera za velkého dobráka. Pro hipoterapii se Roder osvědčil velmi dobře. Na jaře 2005 bohužel onemocněl (dle veterináře šlo o geneticky predisponovanou dekalcifikaci sezamové kosti dolní končetiny). Nemohl již zvládat žádnou větší zátěž. 1.8.2005 byl odvezen na "důchod" do Severních Čech.

Martin

Martin

nar. 13.4.1997
hafling
Valach, jako hříbě importován z Itálie.
Je naprosto klidný, vhodný pro hipoterapii s dětmi a seniory.
Je u nás doposud.
medailonek Martina

Přivezen 5.5.2003

Martin se brzy stává "mazlíčkem" stáje.

Kontesa

Kontesa

nar. 5.4.1992
český teplokrevník
Klisna, vranka.
Spolehlivá a zkušená pod sedlem, dominantní a temperamentní.
medailonek Kontesy
Crazzy

Crazzy

nar. v sobotu 13.3.2004 ve 23:30 hod
český teplokrevník
První hříbátko narozené v naší stáji.

Kontesa byla přivezena 23.7.2003.

Posledních 5 let před příchodem k nám žila na pastvě ve stádě, přivezena březí, čekala páté hříbě.

Hříbě Crazzy, červená šimla, pobyla ve stáji 6 měsíců a potěšila pacienty i personál. Byla plánovaně prodána do dobrých rukou, protože výchova hříběte je dlouholetá a vyžaduje specifické podmínky.

6.6.2005 byla Kontesa prodána pro nespolehlivost při terapii s pacienty v boxe. Kontesa se projevila jako sportovní kůň pro jednoho jezdce a její nová majitelka i Kontesa budou v budoucnosti jistě spokojené.

Valerie

Valerie

nar. 18.4.2001
kříženec českého teplokrevníka a běloruské klisny
Elegantní červená šimla s mohutným a silným hřbetem.
medailonek Valerie

Valerie byla přivezena na konci srpna 2005. Je majetkem CPK Chrpa a byla pronajata za symbolickou 1,- Kč ročně. Bohužel se ukázalo, že Valerie je ještě příliš mladá pro působení v hipoterapii a bude muset projít dalším dlouhodobým výcvikem. Proto jsme ji navrátili zpět občanskému sdružení CPK Chrpa.

Jana

Jana

nar. 5.6.1995
Klisna českomoravského belgika, ryzka se světlou hřívou.
Je u nás doposud.
medailonek Jany

Janu zakoupila Psychiatrická léčebna začátkem září 2005.

Etora (Terezka)

Etora (Terezka)

nar. 24.6.1993
Klisna českého teplokrevníka, ryzka, jemnější konstituce.
medailonek Terezky

Terezka je majetkem občanského sdružení CPK Chrpa a byla nám pronajata od 23. října 2005 za symbolickou korunu ročně.

V říjnu 2006 musela klisna Terezka (Etora) ukončit práci v naší stáji pro těžké chronické obtíže s dýcháním – veterinář stanovil diagnózu chronická obstrukční choroba bronchopulmonální a klisnu pro další práci v hipoterapii nedoporučil. Terezka byla navrácena občanskému sdružení CPK Chrpa, které nám jí zdarma pronajalo a které zajistilo Terezce klidný důchod u hodných lidí.

Grent

Grent

Hafling – narozen 30.4.2002

Po otci Madit, z matky Elišky po Nasan. Mladý valach líbivého exteriéru s poměrně úzkým hřbetem, kulatou zádí, pravidelnými a prostornými chody, KVP 158 cm.

medailonek Grenta

Charakterní, učenlivý, společenský, občas dosti tvrdohlavý.

Grenta jsme pro jeho menší vzrůst používali převážně v terapii s dětmi.

Kontinuálně se v naší stáji připravoval na svou práci v hipoterapii.

Grent je majetkem občanského sdružení CPK Chrpa, které jej na dobu neurčitou bezplatně zapůjčilo pro naši hipoterapeutickou stáj.

V prosinci 2002 jsme Grenta vrátili zpět občanskému sdružení CPK Chrpa pro nespolehlivost v práci s našimi klienty.

Sára

Sára

Narozena 20.3.2001, v PL H.Brod od prosince 2007.

Chladnokrevná klisna, kříženec norika, ryzka se světlou hřívou a ohonem, KVH 158 cm. Sára je menšího obdélníkového rámce s těžší hlavou, která je nasazena na krátkém a silném krku, má dobře tvarované a svalnaté plece. Hrudník je hluboký a široký s dobře klenutými žebry, záď je zaoblená a svalnatá. Sára má silné končetiny s rousy a tvrdými kopyty. Chody nejsou prostorné, ale pravidelné a příjemné. Je učenlivá, živějšího temperamentu.

medailonek Sáry
Libra

Libra

Klisna českého teplokrevníka, tmavá ryzka, KVH 167 cm.

Narozena 27.2.2001, po 2436 Libero 6, matka 62/415 Gréta po 2526 Genius 4. V PL H.Brod od prosince 2007. Libra byla bezplatně pronajata do naší stáje občanským sdružením CPK Chrpa.

Libra je středně velkého rámce s hrubší a rovnou hlavou. Má výše nasazený ale dobře klenutý krk, dobře utvářený kohoutek, delší svalnatou záď. Končetiny jsou zdravé, postoj pravidelný. Libra má přirozený hezký vzhled a eleganci, pohybuje se uvolněně a správně s dobrou rovnováhou. Chody jsou dobré a pravidelné. Libra má klidnou povahu, přiměřený temperament a je učenlivá.

V září 2008 jsme Libru vrátili zpět do CPK Chrpa.

medailonek Libry
Tony

Tony

V Piruetě PL Havlíčkův Brod je od února 2009, v současnosti je v remontním výcviku a je připravován pro lekce LPPJ. Je bezplatně zapůjčen od sdružení CPK Chrpa.

Valach českomoravského belgika, narozen 14.4.2004, po 2696 Korbus s.v., z matky 46/264 Minda, ryzák se světlou hřívou a ohonem, KVH 162 cm.

Tony je čtvercového tělesného rámce s dobrým osvalením, má těžší hlavu s výrazným okem, vysoko nasazený svalnatý krk, dobře utvářenou lopatku, hluboký a prostorný hrudník, pevný hřbet, mohutnou a louplou záď, pravidelný postoj, chody má pravidelné, na chladnokrevníka prostorné a vydatné, s dobrým pohybem hřbetu.

Tony vyniká dobrým charakterem, klidným temperamentem, učenlivostí, snadnou ovladatelností na ruce i pod sedlem, dobrým zdravotním stavem a spolehlivostí při ošetřování ve stáji.

Tony bude využíván pro dospělou klientelu. Učí se základům jízdárenské práce pod sedlem, na lonži, klidně stát u rampy, základy přirozené komunikace ze země, zvyká si na rušivé elementy. Tony je hravý a proto má nejraději zlobení ostatních koní ve výběhu.

medailonek Tonyho
Flíček

Flíček

Hřebeček minishetlanda, narozen 8.4.2009, strakáč, KVH 80 cm. V naší stáji je od 26.10.2009.

Flíček je opravdové hříbátko, zatím se jeví jako klidný a důvěřivý k lidem. K terapii bude teprve postupně připravován a měl by být nejen maskotem a ozdobou naší stáje, ale také koníkem pro kontaktní terapii, práci ze země a hry s dětmi a seniory.

medailonek Flíčka
Alan

Alan

Narozen 29.3.2005, po 2767 Alan, matka 61/718 Lucka, v PL Havl. Brod od 10.12.2009.

Valach českomoravského belgika, ryzák se světlou hřívou a ohonem, KVH 170 cm, je klidného a vyrovnaného temperamentu, velmi ochotně spolupracuje s lidmi.

Alan je dalším bezplatně zapůjčeným koněm od sdružení CPK Chrpa, přišel do naší stáje již velmi dobře přiježděn, s dobrými základy práce ze země, proto nebude jeho zařazení do terapií jistě dlouho trvat. Bude využíván zejména pro dospělé klienty.

Alan je obdélníkového rámce, má těžší, hrubou hlavu, kratší, vysoko nasazený krk, dobře osvalený, dobře utvářenou lopatku, hluboký a prostorný hrudník, hřbet a bedra velmi pevná, mohutná, široká záď, fundament dobrý, chody pravidelné.

medailonek Alana
Opera Beny

Opera Beny

Narozena 3. 5. 2005, po 876 Langaas Trinket, matka 1-952 Orgie, v PL Havl. Brod od 22. 1. 2010.

Klisna plemene welsh part-bred, smíšená bělka, KVH 146 cm. Opera se jeví jako charakterní klisna, ochotná ke spolupráci, živějšího temperamentu. K terapiím se bude následující měsíce teprve připravovat. Její využití by mělo být v terapii s dětskými klienty.

V naší stáji zastupuje Opera koně sportovního typu. Je obdélníkového rámce, s jemnou a ušlechtilou hlavou, bystrým okem, krk dobře nasazený, kohoutek výrazný, hřbet a bedra osvalená, dobře vázaná, záď šikmá, postoj pravidelný, kopyta pevná a tvrdá, chody lehké, pravidelné a prostorné.

medailonek Opery Beny
Conty

Conty

Hřebeček miniapaloosy, narozen 20.4.2009, skvrnitý bělouš, KVH 64 cm. V naší stáji je od 18.3.2010, importován z Holandska.

Conty je další naše minihříbátko a zatím se aklimatizuje v novém prostředí. K terapii bude teprve postupně připravován a spolu s Flíčkem by měl být nejen maskotem a ozdobou naší stáje, ale také koníkem pro kontaktní terapii, práci ze země a hry s dětmi a seniory.

medailonek Contyho
Toby von Robby

Toby von Robby

Narozen 20.4.2009, otec: 1413 Robby V. D. D.EN D.HOEVE, matka: Emma von Brunn; v naší stáji je od 15.2.2012.

Valach plemene mini horse, barva - prokvetlý hnědý bělouš, KVH 75 cm.

Toby je naším novým členem stáje, jeví se jako bystrý, zvědavý a sebejistý koník, který často vyhledává kontakt s koňmi i s lidmi. K terapii bude teprve postupně připravován, jeho zaměřením do budoucna by měla být kontaktní terapie, práce ze země a hry s dětmi a seniory. Příchodem Tobyho do stáje, získal nejen Conty kamaráda a parťáka pro hry a radovánky ve výběhu.

Toby je odvážný a díky svému poměrně vysokému sebevědomí se často pouští do provokování velkých koní. Je to hotový mistr ve vymýšlení různých taktik jak ostatní koně obelstít a zvítězit nad nimi.

medailonek Toby von Robby