Stora Enso, Ždírec nad Doubravou
Vipharm
Mentalis
Bosch Diesel, s.r.o. Spacecom
Amylon Hartmann Rico
Auto Špinar DVOŘÁK stavby pozemních komunikací
Medopharm Okrasné rostliny Křesťan
Tiskárny Havlíčkův Brod Puškařství Lubomír Hepner
Centrum přípravy koní pro hipoterapii CHRPA Kooperativa
Crespo, s.r.o. - reklamní společnost Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
Město Havlíčkův Brod Zentiva
POS realitní kancelář Evropa Angelini
Lundbeck  
MUDr. Štěpánka Hromadová, Jihlava MUDr. Petr Hromada, Havlíčkův Brod
MUDr. Eva Cyrusová, Havlíčkův Brod Mgr. Radim Horsinka, Ostrava
MUDr. Jaromír Mašek, Psychiatrie Hlinsko, s.r.o. Petr Musil,
Choceň
betadine

Psychoterapie pomocí koní

Workshop Co nám říkají koně

Workshop „Co nám říkají koně“ - Psychoterapie pomocí koní

Jedinečná příležitost pro ty, kteří mají zájem pracovat na svém osobnostním růstu

Všichni, kteří pracují s lidmi v pomáhajících profesích (lékaři, psychologové, zdravotní sestry, pedagogové, sociální pracovníci atd.), potřebují nutně znát sami sebe, aby mohli účelně a zároveň eticky pomáhat druhým lidem, potřebují mít zmapované své vlastní motivy a rezervy, aby dokázali chránit své fyzické a duševní zdraví, potřebují aktivně bojovat proti syndromu vyhoření a vypořádávat se s osobními problémy. Toto vše je nelehká celoživotní práce, ve které bychom chtěli malým dílem pomoci. Naším psychoterapeutickým workshopem rozšiřujeme nabídku možností, jakým způsobem pracovat na sebereflexi a osobnostním růstu.

Pro uchopení osobních témat účastníků workshopu využíváme práci s koněm ze země a objevování vlastní neverbální komunikace. Nejedná se o seminář ani o praktické učení se horsemanshipu. Workshop je určen pro účastníky, kteří se chtějí věnovat sebepoznání a pracovat se svými emocemi, chováním, komunikací a postoji v životě. Účastníci mohou prostřednictvím workshopu nalézt některé důležité osobní aspekty a díky tomu lépe směřovat svoji další cestu životem. S koněm se pracuje ze země individuálně, ale sdílení prožitků a komunikace probíhá ve skupině. Očekávat můžete bezpečnou atmosféru, prostor pro sebevyjádření, psychoterapeutické vedení a funkční zázemí. 

U prvotní myšlenky našeho autorského a originálního psychoterapeutického projektu stála terapeutka Monika Kuchtová, DiS. se svojí hiporehabilitační klisnou Janou. Samotnou koncepci, terapeutické principy a terapeutický rámec včetně organizačních postupů vypracovala PhDr. Jarmila Převrátilová (psycholožka a psychoterapeutka s psychoanalytickým zaměřením) a MUDr.Andrea Mašková (psychiatrička a psychoterapeutka se systemickým zaměřením). Konsultace týkající se přirozené komunikace s koněm poskytla terapeutka Mgr.Kateřina Převorová.

Ke spolupráci využíváme hiporehabilitační koně střediska Pirueta. Tito koně jsou speciálně připravovaní pro práci ze země a mají zkušenost s komunikací s množstvím různých lidí. 

Aktuálně máme za sebou již 5 ročníků našeho psychoterapeutického workshopu. Pro celý realizační tým to byla velmi pěkná práce a musíme se sklonit před odvahou a otevřeností některých zúčastněných, kteří si dokázali z workshopu odvézt maximum..

Workshop je ohodnocen kredity pro psychology, fyzioterapeuty, ergoterapeuty, zdravotní sestry.

Těšíme se na vás !!!